İREM ÜLGÜ ORHAN İLE MUTLULUK FARKI TANITIM ATÖLYESİ

MUTLULUK FARKI ATÖLYESİ
Mutlu olmanın insan hayatına sayısız katkısı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Mutlu insanlar daha sağlıklı; hastalık ve yaşlanmaya karşı daha dirençli, daha sosyal, iş hayatlarında daha başarılı & üretken, daha yardımsever, minnettar ve maddi olarak daha iyi durumdalar.
Mutluluk başarılı, üretken, sosyal ve sağlıklı olmak için bir ön koşul.
Mutluluk Farkı Atölyesi bütünsel bir yaklaşımla kişilerin hayatlarında olumlu değişim yaratmak amacı ile bilimsel bilgiden temel alınarak oluşturulmuştur.
Eğitim bilimsel mutluluk teorisi ve pratiklerinin yanı sıra, koçluk çalışmaları, mutluluk ölçek & testleri, meditasyon & mindfulness & farkındalık çalışmaları, oyunlar ve deneyim çalışmaları içerir.
Olumlu Duygu Yaratımı, Sosyal İlişkileri Besleme, Anda Kalma ve Zihni Mutluluğa Programla şeklinde 4 farklı modülden oluşur.

MODÜL I: POZİTİFLİĞİ ÖNCELİKLENDİRME – OLUMLU DUYGU YARATIMI
Süre: 6 saat
İlk modül olan “OLUMLU DUYGU YARATIMI” ile olumlu değişim için gerekli olan enerjinin kazanılması amaçlanır; duyguların hayatımızdaki yeri incelenir ve büyük resmi görmenin yanı sıra, yaratıcılık, öğrenme, üretkenlik, sağlık ve başarı seviyelerinde artış sağlayan kişiye özel olumlu duygu yaratımı programları oluşturulur. Temel Konular:
*Mutluluk Nedir?
*Hedonik & Eudaimonic Mutluluk
*Hedonik Döngü Farkındalığı
*Para & Mutluluk İlişkisi
*Bilimsel Mutluluk Tanımı
*Duygu Farkındalığı (Olumlu & Olumsuz Duygular)
*Olumluluk Oranı (Positivity Ratio)
*Olumsuz Duygularla Başa Çıkma Yöntemleri
*Olumlu Duygu Yaratımı Yöntemleri
*Kişiye Özel Olumlu Duygu Yaratımı Programı
*Kişiye Özel Olumlu Duygu Dosyası

HEDEFLER:
Katılımcılarda, mutluluğun bilimsel tanımını aktarmak ve mutluluğun hayatlarını kolaylaştıran, sağlıklarına, ilişkilerine ve başarılarına olumlu katkıları olan bir unsur olduğu farkındalığını yaratmak.
Mutluluk bilincini hayatlarına yerleştirmek için gerekli olan, bilimsel metoda dayalı alıştırmaları aktarmak ve bu alıştırmaları rutin hale getirmeleri için motive olmalarını sağlamak.
CEO’ların %15 daha verimli çalışmalarına, müdürlerin müşteri memnuniyetini %42 oranında arttırmalarına, çalışanların üretkenliklerini ve satış oranlarını arttırmalarına, daha yüksek performans puanları almalarına yardım edecek bilgi ve uygulamaları sunmak .
Katılımcıların kendi mutluluk seviyelerini arttırarak, dalgalanma etkisi (ripple effect) ile birlikte; iş arkadaşlarının, çocuklarının, partnerlerinin, aile ve çevrelerinin de mutluluk, sağlık ve başarılarına katkı sağlamasına yardım etmek.
Mutluluk ve birlik içinde, iyi yaşam konusunda bireysel bilinçlenme oluşumuna katkıda bulunarak toplumsal bilinçlenme için bir adım atmak.

İREM ÜLGE ORHAN ÜZERİNE
24 Ocak 1983 Ankara doğumlu İrem Ülgü Orhan, Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, TBMM, Hürriyet Gazetesi, SkyTurk gibi kurumlarda çalışarak Türk siyasi yapısını tanıma şansı elde etti. Çeşitli sektörlerdeki yabancı uyruklu şirketlerde (U.S. Land Title LLC, LINAK Türkiye) uzun yıllar araştırma uzmanlığı ve pazarlama koordinatörlüğü yaptı. Profesyonel iş yaşantısı boyunca kurum içi problemlerin ve performans düşüklüklerinin sebeplerini araştırdı.

Felsefe, psikoloji, ezoterizm ve kişisel gelişim konularına olan özel ilgisi sayesinde koçluk ile tanıştı. Çok geçmeden, insanlara yardımcı olma, katkı sağlama, iz bırakma gibi kişisel değerleri ve ilgi alanları ile birebir örtüşen, insan hayatını iyileştiren ve katkı sağlayan koçluğu meslek edindi.

Etkinliklerden Haberdar Olun!