Marielle Mercadier ile Stres Yönetimi için Aromaterapi

“Stres” modern yaşamın ve koşturmasının ayrılmaz bir parçası… Kronik stres hayatımızın bütün yönlerini etkileyip, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, anksiyete, depresyon, uykusuzluk, kilo ve sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Aromaterapi bize bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için çok çeşitli yöntemler sunar. Seni bu eğitimde kendini daha sağlıklı, dengeli ve huzurlu hissetmek için yeni yollar ve çözümler keşfetmeye davet ediyoruz. Sağlığını ve strese karşı direncini artırmak, sinir sistemini ve beden enerjilerini dengelemek için pratik ve etkin yöntemler öğreneceksin.

Geniş bir perspektiften bakıp uçucu yağların beden-zihin-ruh üzerindeki etkilerini ve şifa özelliklerini bilimsel, bütünsel ve enerjetik açılardan değerlendireceğiz. Beden, zihin ve ruhunuzu dengelemek için uçucu yağlar kullanmayı öğreneceksin. İnhalasyon, difüzyon, beden, omurga, enerji merkezlerine uygulama, terapi ve masaj yağları gibi çeşitli aromaterapi uygulama yöntemleri öğreneceksin. Birlikte yapacağımız uçucu yağ ve koku meditasyonları ile “kendi” uçucu yağlarınızı bulmak ve aromaterapi karışımları yaratmak için rehberlik alacaksın.

Stres, baş ağrısı, migren, uykusuzluk, anksiyete, korku, şok, panik, kızgınlık, öfke, keder, depresyon ve konsantrasyon eksikliği gibi durumlar için aromaterapik çözümler keşfedeceksin. Ayrıca aromaterapi ile birlikte uygulayabileceğin basit, pratik ve etkili nefes/enerjetik şifa teknikleri öğreneceksin.

Bu eğitim kimler için?

Bu eğitim aromaterapi ve stres yönetimi konularında bilgilerini derinleştirmek ve yeni yöntemler öğrenmek isteyen herkese açıktır. Eğer yoga eğitmeni, beden veya nefes terapistiyseniz, kendi pratiğinizi tamamlayan ve zenginleştiren yöntemler keşfedeceksiniz.

“Stres Yönetimi için Aromaterapi” eğitimine katılmadan önce “Temel Aromaterapi Eğitimi” ’ne katılman önerilir. Katılamayanlar için eğitim öncesi aromaterapinin temelleri üzerine 3 saatlik bir ders verilecektir.

Eğitim programı

1. Bölüm: Aromaterapinin temelleri

( 1 . Gün; 10:00 – 13:00)

 • Modern aromaterapinin gelişimi
 • Uçucu yağları elde etme yöntemleri
 • Aromaterapinin bilimsel temelleri
 • Kaliteli ve güvenli uçucu yağlar nasıl seçilir?
 • Uçucu yağların etkileri ve şifa özellikleri
 • Uçucu yağların kullanım kuralları
 • Cilt ve bedene uygulama yöntemleri

Temel Aromaterapi Eğitimi’ne katılmış olanlar bu bölüme katılmak zorunda değildir; istedikleri taktirde bilgilerini tazelemek amacıyla ücret ödemeden katılabilirler.

2. Bölüm – Stres Yönetimi için Aromaterapi

(1. Gün; 14:00 – 18:00 / 2. Gün; 10:00 – 18:00)

 • Stres, kök nedenleri ve sağlık üzerindeki etkileri
 • Stres fizyolojisi, sinir, hormon ve bağışıklık sistemi
 • Bütünsel bir stres yönetimi stratejisi oluşturmak
 • Koku fizyolojisi, beyin ve limbik sistem
 • Stres yönetimi için aromaterapi yöntemleri
 • Stres yönetimi için temel uçucu yağlar
 • Uçucu yağların enerjetik boyutu
 • Uçucu yağ ve koku meditasyonları
 • Stres yönetimi için enerjetik beden uygulamaları
 • Aromaterapi, nefes, yoga, meditasyon ve enerjetik şifa
 • Aromaterapi karışımları yaratmak; prensipler ve örnekler
 • Üç farklı aromaterapi karışımının hazırlanması

Eğitmen

Marielle Mercadier

1965 yılında Fransa’da doğdum, uzun seneler Almanya’da yaşadım ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördüm, Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde yöneticilik yaptım. Doğal şifa yöntemlerine duyduğum yoğun ilgi hayatıma yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya başladım.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, doğal şifa uygulamaları ve aromaterapi ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendim. Ayrıca Osho Pulsation nefes terapisi, masaj terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerini aldım.

Aromaterapiyi yirmi yılı aşkın bir süreden beri uyguluyorum. Fransa’da aldığım aromaterapi eğitiminin yanı sıra New York Institute of Aromatic Studies’de holistik aromaterapi ve tıbbi aromaterapi sertifika programlarına katıldım. National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essenzia üyesiyim.

Thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım, beden terapisti ve doğal sağlık eğitmeni olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. Verdiğim eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.

*Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecek.
*Ücrete eğitim boyunca kullanılacak malzemeler ve eğitim notları dahildir.
*Katılımcı sayısı maksimum 12 kişi.

Ücret: 980 TL (Temel aromaterapi eğitimine katılanlara ücret: 790 TL)
👉👉👉Temel aromaterapi eğitimi almayanlara önden 3 saat temel eğitim verilecek. (Fiyata dahildir)
Temel aromaterapi eğitimi alanlar bilgilerini pekiştirmek adına söz konusu 3 saatlik derse ücret ödemeden katılabilir.


Etkinliklerden Haberdar Olun!