Bir Dahiliye Doktorunun Gözünden Bütünsel Sağlık Atölyesi

Bilet Al

Neden hasta oluruz? Bilinçaltı düşünce kalıplarının sağlığımızdaki rolü nedir? Yemek, sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıkların temelinde ne var? Bunun için ne yapabiliriz? Çekim Yasası ve beden frekansı beraber nasıl çalışır? Ruh-beden-zihin birlikteliğini hayatımızda nasıl etkin bir şekilde kullanabiliriz? İçinizdeki doktor/şifacıyı uyandırmak için neler yapabiliriz? İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Pınar Sarıyıldız’ın tüm gün süren atölyesinde şifayı kendimizde bulmanın yollarını öğreneceğiz.

İçinizdeki Doktoru Uyandırın atölyesinde;
• Madde beden ve duyu organlarımız ile dış dünya nasıl algılanıyor? Dünyanın gerçek algısı aslında neye benziyor? Tek tek 5 duyu organımızın üzerinden geçeceğiz ve konuyu irdeleyeceğiz.

• Enerji bedeni ne demek? Çakralarımız nelerdir ve nerededirler? Özellikleri nelerdir? Küçük pratik alıştırmalar ile bunları keşfedeceğiz.

• Zihin-Ego nedir? Beden-Zihin Bağlantısı var mı? Bu bağlantıyı etkin bir şekilde hayatımızın içinde nasıl kullanabiliriz? Nörotransmitterler nelerdir? Duygulanım durumları nasıl ortaya çıkıyor? Çocuklukta karar verdiğimiz düşünsel kalıplar nasıl hayatımızı üzerinde etkili? Toplum Bilincinin buradaki etkisi nelerdir? Beyin Dalgaları nelerdir? Beden Titreşim frekansı ne demek? Çekim Yasası ve beden frekansı beraber nasıl çalışıyor? Kader var mı?
Konuların üzerinden geçip egzersizler ile farkındalık yaratacağız.

• Ruh nedir? Gerçekten bir ruhumuz var mı? Bunun ile ilgili bilim adamlarının yaptığı çalışmalar ve Kuantum Fizikten bahsedeceğiz. Çift Yarık deneyi, evrende bilginin paylaşım prensiplerini gözden geçireceğiz.

• Optimum sağlık ne demek? Ruh-Beden-Zihin birlikteliğini hayatımızda nasıl etkili bir şekilde kullanabiliriz? Sağlığa holistik yaklaşımdan bahsedeceğiz.

• Hastalık ne demek? Neden hasta oluyoruz? Bilinçaltı düşünce kalıplarının bu konudaki rolleri nelerdir? Kanser, otoimmun hastalıklar, mide-barsak Hastalıkları, kronik baş ağrıları, fibromiyalji, artrit, diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıklarının tıbbi-enerji bedeni-düşünsel kalıplar ile gelişen mekanizmaları, Modern tedavi yaklaşımları, check-up, ilaç tedavileri hakkında konuşacağız.

• Yemek, Sigara, Alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıkların temelinde neler var? Ne yapabiliriz?

• İçinizdeki doktor/şifacı’yı uyandırmak için neler yapabiliriz? Bu konu ile ilgili hızlı ve yavaş çözümlerden bahsedeceğiz. İçsel şifacımız ile bağlantı kurmamızı sağlayan meditasyon ile çalışmayı bitireceğiz.

İÇ HASTALIKLARI UZM. DR. PINAR SARIYILDIZ’IN ANLATIMIYLA;

“1972 İstanbul doğumluyum. Yoğun bir eğitim hayatının ardından 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesi İstanbul Tıp’tan mezun oldum. Takip eden dönemde aynı fakültenin İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başladım. 2001 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olarak fakülteden ayrıldım. Mesleğime adım attığım ilk yıllarda “Tıp ve Pozitif Bilim her şey demektir, her derde devadır” diye düşünürken deneyim içinde ilerlerken olayların hiç de göründüğü gibi olmadığını zamanla öğrendim. Görünenden fazlasının var olduğuna, toplumsal ve eğitimsel olarak bize öğretilenden çok daha fazlasını bilmediğimi fark ettiğim zaman arayışa başladım. Bu arayışın önce kendimi-gerçek “Ben” i bulmaktan geçtiğini anladım. Ben sandığım bedenim ve zihinden fazlası olduğumu keşfettiğimde ki bu zihinle anlaşılabilir bir şey değildir, bu yolun da bir sonu olmadığını da anladım. Yurt içi ve yurt dışında güvendiğim hocalarla beraber birçok çalışma yaptım. Celcelutiye, Alfabioenerji, Holografik Beyin Teknikleri, Labirent seminerleri, Outlook, Essence, Summit, Enerjiyi kullanmak, Yüksek Benliğiniz ile bağlantı, Geçmiş ve gelecek görüsü, Zihin kontrolu, Bedenin doğru kullanılması, Psişik yeteneklerin artırılması, Duygusal ve Zihinsel kitlenmelerin çözümlenmesi, Kendi kendine hipnoz, Ayurveda Eğitimi, Temel Psikoloji Eğitimi, Stres Yönetimi, Deeksha kanallığı bu çalışmaların bazılarıdır. Bir süredir edindiğim bilgi ve deneyimlerimi arzu eden hastalarım, danışanlarım ve grup eğitimleri yoluyla paylaşmaktayım. Evliyim ve 1 kızım var.”

Etkinliklerden Haberdar Olun!