QiGong ile Omurga Akışkanlığı Atölyesi

5000 yıl öncesine tarihlenen Qigong (Çigong) için doğru postür, doğru hareket, doğru nefes ve zihinsel odaklanmayı temel alan egzersizler bütünü diyebiliriz. Kelime olarak yaşam enerjisini geliştirmek; onu kullanmayı, yönetmeyi öğrenmek için yaptığımız çalışmalar ve bu çalışmaların sonucunda kazandığımız maharetler anlamına gelir. Amacı enerjiyi daha iyi kullanabilme yönünde bedeni ve zihni geliştirmektir. Bu “şifa ve enerji çalışması” sanatı; sindirimden kardiyovasküler sisteme, sinir sisteminden bağışıklığa, metabolizmadan hareket sistemine vücudun her noktasına fayda sağlar.
Geleneksel Çin Tıbbı ve Naturopatik Tıp doktoru (ABD) ve Heal İstanbul-Doğal ve Bütüncül İyileşme Merkezi’nin kurucusu Dr. Onur Aydınoğlu, Qigong ile Omurga Akışkanlığı atölyesinde; bireysel enerjimizi hissetme, onu arındırıp güçlendirme ve kullanma becerisini geliştirme üzerine çalışacağız. Ağırlıklı olarak ise omurganın ısıtılıp uyandırılması; omurgaya enerji akışı sağlamak; bel, omuz, sırt bölgelerinin rahatlatılması hedeflenecek.
DR. ONUR AYDINOĞLU ÜZERİNE
Dr. Onur Aydınoğlu, ABD’nin New York ve New Mexico eyaletlerinde ruhsatlı ve Ulusal Akupunktur ve Geleneksel  Çin Tıbbı Kurulu’ndan sertifikalı bir Akupunktur, Geleneksel Çin Tıbbı ve Naturopati Doktorudur. Geleneksel Çin Tıbbı, Çin ve Japon Meridyen Terapisi, Naturopati, Beslenme Terapisi, Biorezonans, Tıbbi Çigong ve Bitkisel Terapi uzmanıdır. Türkiye’ye taşınarak 2011 yılında Heal İstanbul’u kurmadan önce, kazandığı yüksek lisans ve doktora diplomalarının yanı sıra, uzman hekim ve uzman eğitmen olarak New Mexico Eyaleti’ndeki University of New Mexico’da, Southwest Acupuncture College’da (Albuquerque, NM) ve Bastyr University’de (Seattle, WA)  toplam beş yıl hizmet vermiştir.
Altı yıllık tam zamanlı eğitimini ABD’nin doğal ve bütüncül tıp alanındaki en kapsamlı eğitimini veren, en köklü ve en büyük kurumu olan Bastry Universty’de (WA, ABD) tamamlamıştır.
Dr. Aydınoğlu, yüksek lisans ve doktorası süresince Bastyr Üniversitesi Entegre Tıp Merkezi’nde yaptığı stajın yanısıra,  Seattle (WA, ABD) şehrindeki, ayrıca Çin’in Shanghai ve Chengdu şehirlerindeki toplam 5 ayrı hastanede de staj yapmıştır. Doktora döneminde, Naturopati, Fitoterapi ve Geleneksel Çin Tıbbı ile destekleyici kanser tedavisi alanında uzmanlaşmıştır.  Bu dönemde, özellikle kanser tedavisi gören hastalarda kan değerlerinin yükseltilmesi, kronik yorgunluğun giderilmesi ve yaşam kalitelerini etkileyen diğer kriterlerin iyileştirilmesi amacıyla kullanılan meridyen terapisi, bitkisel terapi ve hastalara öğretilerek kendilerinin düzenli olarak yaptığı çigong enerji çalışmaları ve kendi kendine enerji şifası yöntemlerine yönelik bilimsel çalışmalara dahil olmuştur.
Eğitiminden sonra taşındığı New Mexico eyaletinde, New Mexico Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin, ülke çapında öncü olan entegre tıp merkezi UNM Center For Life’da ve ABD’nin en köklü Geleneksel Çin Tıbbı üniversitelerinden biri olan Southwest Acupuncture College’da uzman doktor ve uzman eğitmen olarak hizmet vermiştir.  Özellikle, UNM Center For Life’da geçirdiği sürede, gerçek bir entegre tıp ortamını deneyimleme olanağı bulmuştur.  Burada, bir üniversitenin bilimsel çatısı altında, ekibiyle beraber, akupunktur, tıbbi çigong, meridyen terapisi, kayroprakti, masaj terapisi, naturopati, holistik beslenme ve yaşam tarzı koçluğunun yanısıra, yoga, nefes, meditasyon ve çigong eğitimlerini bir arada kullanarak, binlerce hastanın, çare bulamadıkları pek çok kronik sağlık sorununu başarıyla tedavi edilmesinde rol almıştır. Dr. Onur Aydınoğlu aynı dönemde bu kurumlarda ve ulusal konferanslarda tıp öğrencilerine, tıp hekimlerine ve Geleneksel Çin Tıbbı öğrencilerine Geleneksel Çin Tıbbı’nın felsefe ve teorisi, akupunktur, bitkisel tıp (fitoterapi), meridyen terapisi ve tıbbi çigong alanlarında da sunum ve eğitimler vermiştir.
Dr. Aydınoğlu, bir çoğu şifa sanatları alanında dünyaca tanınan hocalarla  ileri düzeyde eğitim çalışmalarına mesleki yaşamı boyunca devam etmiş ve halen de devam etmektedir.  Dr. Kowei Kowahara ile Toyohari Japon Meridyen Terapisi, Amerikan Jinshin Jyutsu Derneği’nde Jinshin Jyutsu Japon Meridyen Terapisi, Dr. Richard Tan ile Master Tung Meridyen Dengeleme Metodu, Thea Elijah ile sufist tasavvuf ile Geleneksel Çin Tıbbı’nı birleştiren, Beş Element Bitkilerin Ruhu ve Beş Element Noktaların Ruhu eğitimlerini, Grandmaster Mintang Xu, Grandmaster Mantak Chia, Dr. Chongyun Liu, Dr. Boonchai Apichai ve Prof. Chen Hui Xian ile taiçi ve çigong eğitimlerini sürdürmüştür. Hocalarıyla hala düzenli olarak buluşarak yaşam boyu eğitimine devam etmektedir.
Dr. Onur Aydınoğlu, danışanlarına iyileşme süreçlerindeki katkısını arttırabilmek ve güçlendirebilmek için, uzmanlık alanındaki bütüncül şifa yöntemleri arasına son beş yıl içinde Metabolik Tipleme- İleri Seviye Beslenme Terapisi Sistemini,  Klasik Biorezonans ve Manyetik Alan Teknolojilerini de eklemiştir.
Etkinliklerden Haberdar Olun!