Renk ve Stil Danışmanlığı

Kişisel Renk Danışmanı ve Eğitmeni Oya Komar ile Renk ve Stil Danışmanı Zühre Gülhan Deveci’nin gerçekleştireceği Renk ve Stil Danışmanlığı Programı; 5 ardışık gün, toplam 45 saat sürüyor. Program boyunca “renk ve stil danışmanı” olma yolunda ilerlerken ezberden arınmış, hedef odaklı ve sağlam bir temel edinebilir; danışanınıza özel renk paleti ile kendisinin mizacını bütünleyen ve beden tipini dengeleyen stil önerilerinizi hizmete dönüştürebilirsiniz.

EĞİTİM KİMLERİ HEDEFLİYOR
*Renk ve stili danışmanı olmak isteyenler
*İşini desteklemek isteyenler (tasarımcılar, gelinlikçiler, makyözler vb)
*Bloggerlar, moda editörleri
*Hazır giyime bir noktadan temas edenler (mağaza çalışanı, müdürü, tasarımcısı vb)
*Kurs meraklısı, her parmağına marifet isteyen hanımlar
*Hazır giyim / stil ile ilgili web sitesi sahipleri
*Giyim zevkine övgü alıp, başkalarının beğenilerini de tanıyıp bunu işe dönüştürmek isteyenler
*Koçlar, özellikle kariyer koçları
*TV kostüm sorumluları

OYA KOMAR HAKKINDA

“Renklerin dokunduğu farklı alanlara merakım devam ediyor ve öğrenciliğimin hayat boyu devam etmesini arzu ediyorum.

İstanbul İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra renklere olan tutkum nedeniyle çalışma hayatının içindeyken, Londra’da aldığım eğitimden bu yana, sadece renklere odaklıyım.

2007’den bu yana, bireysel ve kurumsal müşterilerden oluşan kadın/erkek binlerce kişi üzerinde birebir kişisel renk analizi uygulamaları yaptım ve yapmaktayım
.
Kişilerin kendilerine yakışacak renk tonlarını kendi kendilerine keşfedebilmeleri üzere yazdığım “%100 YAKIŞTIR” isimli kitabım 2013 Haziran ayında piyasaya çıktı.

Bu meslekte kazandığım bilgi, gözlem ve deneyimimi renk kullanmak durumunda olan sektörlerin de hizmetine sunuyorum:
• Hazır giyim sektörü
• Dizi/Film/TV sektörü
• Renkli kozmetik ve hazır giyim firmaları
• Mimaride renkler (Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek, sertifikalı danışmanıyım)

Kurumsal etkinliklerde renk konulu söyleşiler ve seminerlerde katılımcı profiline ve sektörüne hitap eden renk matematiği sunumları yapmaktayım.

Türkiye’de bu mesleğin gelişimi için, bilgimin yanı sıra deneyimimi de aktardığım özel dersler ve sınıf dersleri vermekteyim.
Bazı öğrencilerim mevcut işlerini renk bilgisi ile desteklerken, bazıları da aktif renk danışmanları olarak hizmet vererek profesyonel yolda ilerlemekte.

Yolumuzun kesişeceğini ve renk bilgimi ve coşkumu aktarabileceğimi umarak hepimize renkli günler diliyorum.”

ZÜHRE GÜLHAN DEVECİ HAKKINDA

“Çocukluğumda abime özenerek ilgilendiğim motorlu araç oyuncaklarıma gösterdiğim ilgi, bebeklerimin giyim kuşamlarına özen göstermekten beni hiç alakoyamadı.

Ölçtüm, biçtim, diktim, tutkumun peşinden hep koştum.

Tekstil sektöründe 19 yıllık staj ve çalışma deneyimim sonucunda, yansıttığımız giysili silüetimizin ruhumuzu da motive ettiğini ve iyileştirdiğini fark ettiğimde, meslek hayatım boyunca edindiğim bilgi ve deneyimlerimi paylaşmaya karar verdim.

Beğenilerdeki ayrıntıların bilimsel açıklama ve karşılıklarını tanımlamak ve sunabilmek tutkusuyla halen araştırmalarıma devam etmekteyim.

Trakya Üniversitesi Tekstil ve Tasarım bölümünü bitirdikten sonra tasarımcı ünvanımla:
• Bebek ayakkabısı
• Kürk ve manto
• Hazır giyim sektöründe; tasarım, koleksiyon oluşturma, aksesuar tasarımı ve ürün yönetimleri
• TV kanallarında stil danışmanlığı
• Mağazalarda tüketici talep ve beklentilerini gözlemleme
• Gözlemlerin sonucunu marka stratejşsine yansıtmak
• Görsel ve sistemsel tüm ayrıntıların planlanması koleksiyonlar, koleksiyon hazırlıklarının satın alma ve sunma kültürleriyle eşleştirilmesi, hedef kitle, imaj oluşturma, görsel ve yazılı imaj, prodüksyon ve saha çalışmalarının yönetmenliği

Bireyseli nasıl bütünleştiririm, bütünü nasıl kavrayıp bireyselliği farkettirebilirim sorgusuyla, Avrupa ekollü akedemilerden renk ve stil eğitimlerimi tamamladım.

Eğitimlerimde amacım; kişisel isteklerimizi/ifademizi formu ile destekleyen giysi ve aksesuarlardan duyduğumuz heyecanı yani bizi biz yapanların coşkusunu uygulanabilir ve önerilebilir kılmak.”

Etkin bir eğitim için kontenjan 5 kişiyle sınırlandırılmıştır.

Etkinliklerden Haberdar Olun!